ПОЧЕТНА ЕВРОПА Жалгирис надополни двоцифрена негатива кај Олимпијакос

Жалгирис надополни двоцифрена негатива кај Олимпијакос

сподели
euroleague.net

Литванската екипа е една од најнепредвидливите во евролигашката конкуренција, што беше докажано и против фаворизираните грчки кошаркари, славејќи со 67:68 среде Пиреја.

Иако имаа -11 во финишот на третиот период, зелените славеа со слободните на Јокубаитис на 3.5 секунди до крајот. Григонис имаше 15 поени за победникот, Хасан 12 за поразените.