ПОЧЕТНА ЕВРОПА Жалгирис им даде на домашните победа

Жалгирис им даде на домашните победа

сподели
euroleague.net

Литванската екипа славеше во другото полуфинале од претсезонската турнеја во Евролига, со 81:74 против Панатинаикос, во Жалгирио Арена во Каунас.

Во финалниот меч, Литванците ќе играат против Олимпија Милано, а за третото место ќе се борат поразените полуфиналисти, ПАО и Алба Берлин.