ПОЧЕТНА Женска кошарка Заковани на дното, без ниедна победа

Заковани на дното, без ниедна победа

сподели
FIBA

Уште една исклучително неефикасен натпревар на македонската јуниорска репрезентација на Европското првенство Б-дивизија во Скопје.

FIBA

Во последното коло од групната фаза загуби од Словачка со 49:33 и остана закована на дното со максимални пет порази.

FIBA

Илина Селцова постигна речиси половина од поените на нашиот национален тим (15).

FIBA

Македонија ќе се бори за избегнување на дното, а прв противник во битката за опстанок ќе биде Велика Британија.