ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Војдан се претстави дека доаѓа од Македонија!

(ВИДЕО) Војдан се претстави дека доаѓа од Македонија!

сподели
Војдан Стојановски во дресот на Македонија, во квалификациите за Eurobasket 2017.

Нашиот капитен беше претставен во редовите на неговата нова француска екипа, КК Гравелин кој се бори за опстанок во француското првенство, а Македонецот ќе му биде од огромна помош.

„Јас сум Војдан Стојановски, доаѓам од Македонија, играм за националниот состав повеќе од 10 години, наш најдобар пласман е 4-та позиција на ЕП во Литванија 2011-та.“ – рече нашиот капитен.