ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Војдан победи дома

Војдан победи дома

сподели
BCM Gravelines-Dunkerque

Гравелин Данкерк славеше против Роан со убедливи 77:43, во четвртата рунда во премиерната лига на Франција, по трите порази по ред на стартот.

Стојановски имаше солиден меч, со 6 постигнати поени, 3 остварени асистенции и 2 прифатени топки, за 20-тина минути поминати на паркетот.