ПОЧЕТНА ЕВРОПА Во сите битни параметри, освен еден, македонскиот шампион беше подобар

Во сите битни параметри, освен еден, македонскиот шампион беше подобар

сподели
фото: Spars/Merjem Berbic

Аеродромци имаа подобра вкупна реализација од поле, подобар поединечен шут за два, три и еден поен. Имаа два скока помалку, по еден во офанзивата и во дефанзивата, што не им помогна многу на Босанците.

druga.aba-liga.com

Штрковите имаа повеќе асистенции, украдени топки и помалку загубени, за победа и во второто коло (65:77) од новата сезона во втората АБА лига, што беше 5-тиот триумф во исто толку натпревари против екипата на Спарс.