ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Зицерот на Томпкинс поради кој плачат „кралевите“

(ВИДЕО) Зицерот на Томпкинс поради кој плачат „кралевите“

сподели
фото: ACB

На најдраматичен можен начин Барселона стигна до првата победа во финалната серија од АЦБ лигата против Реал Мадрид.

„Кралевите“ се махери за неизвесни завршници, но овојпат самите се виновни што веќе не ја слават новата шампионска титула во домашното првенство.

Поточно, виновен е Треј Томпкинс кој во последната секунда промаши зицер откако топката неочекувано падна во неговите раце додека беше под противничкиот кош.