ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Тројката на Керол за солзи во Барселона!

(ВИДЕО) Тројката на Керол за солзи во Барселона!

сподели
фото: Emilio Cobos

Денот за кошаркарски драми го финишира шпанскиот шампион во вториот натпревар од финалето во АЦБ лигата.

Џејси Керол постигна тројка на нешто повеќе од секунда пред крајот и му донесе на Реал водство од 2:0.

На тој начин го круниса својот одличен настап во кој постигна 25 поени од кои пет тројки од седум шута.