ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Што играше Јанис – кошарка или одбојка?

(ВИДЕО) Што играше Јанис – кошарка или одбојка?

сподели
gazzetta.gr

Најдобриот грчки кошаркар и МВП на сезоната во НБА лигата уште не е во најдобра форма, но затоа потврди дека е еден од најатрактивните играчи во светот.

Против Србија беше на ниво само во првото полувреме, кога станува збор за нападот, но затоа во одбрана блескаше во текот на сите 45 минути, односно во тој период кога беше на паркетот.

Подели неколку банани, која од која поатрактивни, на моменти изгледаше како среден блокер во одбојка.