ПОЧЕТНА ПРВЕНСТВА (ВИДЕО) Прекрасната и провокативна пејачка ја испеа химната за претстојното СП

(ВИДЕО) Прекрасната и провокативна пејачка ја испеа химната за претстојното СП

сподели

Трендот секое големо спортско натпреварување да добие своја заштитна песна, продолжува и со светското кошаркарско првенство што ќе се одржи во Кина, од 31-ви август до 15-ти септември.

Мундијалот со број 18, ја доби мелодијата што се вика „Шампион“.

Изведувачи се американскит пејач Џејсон Деруло и кинеската пејачка Тиа Реј, двајцата се под договор со американската продукциска куќа Ворнер, трета по големина на светот, зад Јуниверзал и Сони.