ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Маѓионичарот Нено!!!

(ВИДЕО) Маѓионичарот Нено!!!

сподели
фото: Divina Seguros Joventut

Македонскиот интернационалец го покажува сиот свој раскошен потенцијал во шпанската АЦБ лига, а еве дел од моментите кои беа издвоени како вонсериски во поразот од Уникаха (89:98):

Димитријевиќ одигра 26:13 минути, со учинок 16 поени со што беше трет стрелец во својот тим, 6/7 во ударите за два поена, 1/4 за три поени, 1/1 за еден поен, еден скок и три асистенции.