ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Јокиќ го тресна Хакет од земја

(ВИДЕО) Јокиќ го тресна Хакет од земја

сподели
FIBA

Српксиот НБА ас не издржа под константниот притисок од страна на италијанските репрезентативци кои не бираа средства, знаејќи дека не можат да им парираат на српските со квалитет, во обидот да стигнат до поволен резултат.

На крајот може да се каже дека тоа им успеа, затоа што загубија „само“ под 20 поени негатива (77:92), а во една ситуација првата ѕвезда на северниот сосед збесна и го тресна од земја противничкиот натурализиран кошаркар: