ПОЧЕТНА Други репрезентации (ВИДЕО) Грми во соблекувалната по победата против БиХ

(ВИДЕО) Грми во соблекувалната по победата против БиХ

сподели

Кадетската репрезентација обезбеди уште еден настап на Европско првенство А дивизија.

Во клучниот натпревар ја победи БиХ и опстана во елитната конкуренција што беше главна цел пред заминувањето во Удине.

Својот успех кошаркарите и стручниот штаб бурно го прославија во соблекувалната.