ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) ДА СЕ НАЕЖИ ЧОВЕК: Емотивниот трибјут за Вокер во Шарлот

(ВИДЕО) ДА СЕ НАЕЖИ ЧОВЕК: Емотивниот трибјут за Вокер во Шарлот

сподели
фото: Boston Celtics

Хорнетс го почестија својот лидер на листата на стрелците на франшизата, со овации што никого не оставаат рамнодушен. Откако заврши видеото на големиот скрин, публиката експлодира со аплаузи за играчот на Бостон:

Гостите победија со 87:108 – Тејтум имаше 23 поени, Хејворд постигна 20, Кемба Вокер имаше 14, а Браун имаше 13 поени. Кај поразените, се истакнаа Бриџис од стартната петорка со 18 поени и Греем од клупата со 15.