ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Вечните ривали, заедно на почетокот

Вечните ривали, заедно на почетокот

сподели

На ждрепката за претстојната натпреварувачка сезона во Прва лига – мажи, вечното дерби беше извлечено уште во првото коло, на теренот на црвените.

Првиот меч треба да се одигра на 3-ти октомври, а „ревашнот“ е закажан во првата рунда од вториот дел, на 16-ти јануари 2021-та година, во Аеродром.

Комплетниот распоред на натпреварите од нашата елитна конкуренција, преземен од веб-страната на КФСМ, може да се види на овој линк.