ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Вардар во самоизолација

Вардар во самоизолација

сподели
фото: архива

Девет играчи на црвено-црните самоиницијативнo и превентивно се изолирани, чекајќи совети од Центарот за јавно здравје.

На ваков потег, тие се решиле поради мечот одигран против Академија ФМП, каде има позитивни и која екипа, цела е во карантин.