ПОЧЕТНА ЕВРОПА Валенсија тесно против АСВЕЛ

Валенсија тесно против АСВЕЛ

сподели
euroleague.net

Шпанската екипа имаше проблеми против француската, но ги надмина за победа со 65:63. Домаќинот имаше +12 во вториот, потоа дозволи -2 во третиот период, но на крајот сепак издржа во првото коло од новата сезона.

Вилијамс имаше 15 поени со 5 скока за победникот, Мустафа Фаљ имаше 14 поени со 4 скока за поразената екипа. Ова беше мечот со најмалку поени во првата рунда од новата натпреварувачка кампања, во Евролига.