ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Урнебес: Новинарски маки – како да се земе изјава од Јокиќ?

(ВИДЕО) Урнебес: Новинарски маки – како да се земе изјава од Јокиќ?

сподели

Голем е интересот за прошталниот натпревар на Дејан Милојевиќ од Мега, меѓу другото и поради присуството на други големи ѕвезди на српскиот спорт.

Новак Ѓоковиќ нема проблем да зборува пред камери, но Никола Јокиќ со сите сили избегнуваше комуникација со новинарите.

Бадијала беа молбите од српските колеги, играчот на Денвер Нагетс остана доследен на себе и не даде ни „мала“ изјава. Единствената ја даде за телевизијата Спортклуб која врши пренос од натпреварот.