ПОЧЕТНА СП 2019 УРНЕБЕС НА ТВИТЕР: САД-Србија – финале пред финалето

УРНЕБЕС НА ТВИТЕР: САД-Србија – финале пред финалето

сподели
FIBA

Социјалните мрежи се запалија по поразот на американската репрезентација од Франција во полуфиналето од Светското првенство.

Исклучително инвентивни твитови, пред се од српските љубители на кошарката кои на цела мака најдоа сили да фатат сеир на сопствена сметка.

Меѓу оние најинтересните, дека дуелот меѓу Србија и САД е финале пред финалето или дека мечот на овие две репрезентации е борба кој е полош.