ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Украдена топка, дриблинг зад грб и забивање: Јанис е број 1!!!

(ВИДЕО) Украдена топка, дриблинг зад грб и забивање: Јанис е број 1!!!

сподели

Најкорисниот играч во НБА последната сезона го има потегот на денот на Светското првенство што се одржува во Кина.

Грција без проблеми го совлада дебитантот Црна Гора со 25 поени разлика (85:60), а Јанис Адетокумбо е на првото место во топ-5 изборот.

Кошаркарот на Милвоки Бакс не помина многу време на теренот, само 16 минути, но за тој период неколку пати ги крена на нозе присутните на трибините. Овој потег беше само шлаг на тортата.