ПОЧЕТНА ЕВРОПА Убедлива претстава на грчкиот гигант, против конкурент за висок пласман

Убедлива претстава на грчкиот гигант, против конкурент за висок пласман

сподели
euroleague.net

Панатинаикос регистрира спектакуларен триумф, резултатски гледано, против тим што се бори за што подобра позиција на табелата пред втората фаза од сезоната во Евролигата.

ПАО ја совлада Басконија со 100:68, со 21 поен од Џими Фредет, 15 од ДеШон Томас, по 12 од Рајс и Калатес, кој патем ја потврди улогата на лидер со неговите 9 асистенции.