ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Тројката на Јарамаз за лудница во Арена

(ВИДЕО) Тројката на Јарамаз за лудница во Арена

сподели
фото: KK Partizan

Цедевита Олимпија ја имаше во свои раце победата на гостувањето кај Партизан, но не издржа осум десетинки. Толку беа потребни за да се освојат двата бода и екипата да се врати на челната позиција во АБА лигата.

Ги спречи Огњен Јарамаз кој немаше голем избор, само се сврте и шутна кон кошот. Имаше среќа топката удри во табла и заврши во мрежичката за еуфорија меѓу навивачите на Партизан чиј тим по долго време е лидер во регионалното натпреварување.