ПОЧЕТНА Некатегоризирана Трофејниот стратег не си оди од главниот град

Трофејниот стратег не си оди од главниот град

сподели
Real Madrid

Тренерот што им донесе 17 трофеи на Кралевите, ќе остане на клупата на Реал и во наредните две сезони, соопшти актуелниот шампион на Шпанија. Пабло Ласо е тренер на мадридскиот тим од 2011-та година.