ПОЧЕТНА ЕВРОПА Триумф за Војдан, очекувано

Триумф за Војдан, очекувано

сподели
Војдан Стојановски (BCM Gravelines-Dunkerque)

Гравелин ја оствари првата победа во новата сезона, на официјланите средби, совладувајќи го во Купот на Франција тимот на Оберхофен.

Во триумфот против второлигашот, со 77:85, македонскиот интернационалец постигна 14 поени, зачинети со четири скока и една асистенција.