ПОЧЕТНА Некатегоризирана Тренер на АБА-лигаш доживеа мозочен удар

Тренер на АБА-лигаш доживеа мозочен удар

сподели

Поранешниот српски кошаркар и актуелен предводник на Игокеа, Александар Трифуновиќ доживеал мозочен удар

Според информациите, ударот не бил фатален бидејќи искусниот стручњак успеал да го повика Вук Радивојевиќ и да му ја отвори вратата од својот стан пред да биде пренесен в болница. Сепак, тој е под надзор на лекарите и најверојатно ќе мора извесен период да мирува.

Трифуновиќ е играчка легенда на Црвена Звезда каде помина осум години од својата кариера. Ви Игокеа дојде летово по едногодишна пауза од тренерската работа.