ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Трајковски, Стајиќ и другите, во БиХ

Трајковски, Стајиќ и другите, во БиХ

сподели

По основната подготвителна фаза пред новата сезона, битолскиот прволигаш Пелистер замина за Босна и Херцеговина, каде ќе одигра неколку силни натпревари.

Противници на оваа турнеја на битолчани ќе им бидат Леотар, тим против кој ќе одиграат два меча, потоа Чапљина, Зрински и Широки Бријег.

(Ова го јавува порталот Gol.mk)