ПОЧЕТНА Некатегоризирана Томпсон опериран во ЛА, се враќа за 5-7 месеци, со максимален договор

Томпсон опериран во ЛА, се враќа за 5-7 месеци, со максимален договор

сподели
twitter

Расниот шутер успешно ја поминал операцијата на предниот вкрстен лигамент, кој што го скина во 6-тиот натопревар (4:2, Торонто) во последното НБА финале. Зафатот е извршен на клиника во Лос Анѓелес, се очекува негово потполно заздравување најдоцна до јануари.

View this post on Instagram

Mood (there was never a doubt) #warrior4life

A post shared by Klay Thompson (@klaythompson) on

Слободниот агент кој што има 29 години, ќе остане(л) во франшизата каде што ги доживеа ѕвездените моменти (Голден Стејт Вориорс) и со која што освои 3 титули во 5 финалиња, за максимален договор од 190 милиони долари за 5 години, изјави неговиот агент како потврда на Инстаграм постот на Томпсон.