ПОЧЕТНА Некатегоризирана ТОА Е ТОА: Лејкерс и Хауард се повторно заедно

ТОА Е ТОА: Лејкерс и Хауард се повторно заедно

сподели
Business Insider

Центарот што требаше да биде голем суперстар, но никогаш не стана она што му се предвидуваше, ја има последната шанса за влез во НБА историјата. Таа прилика му ја пружа франшизата што еднаш остана подзината, по неговото експресно заминување по една сезона (2012/13).

Дјвајт Хауард ќе игра со Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, на 5-ка, затоа што Дејвис сака да игра на 4-ка, а Леброн игра каде сака и колку сака. Ќе биде мошне интересно да се види колку овие три големи кошаркарски егоцентрици, ќе се усогласат и ќе попуштат, во името на каузата Лејкерс.