ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ТФТ пазареше од најдалечната тезга на светот

ТФТ пазареше од најдалечната тезга на светот

сподели
ekusports.com

Екипата од Тафталиџе сериозно се засилува за сезоната што претстои, а резултатите и остварувањето на амбициите, би требало да се очекуваат уште во првата година. Во главниот град слета австралиската ластовичка Лахлан Андерсон (22, 206).

Крилниот играч (SF, PF) доаѓа од универзитетот Источен Кентаки во САД, минатата година играл по скоро 19 минути со просек 7 поени и 4.5 скока по натпревар. Има откупна клаузула во договорот, само ако стигне понуда од австралиската лига.