ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ФОТО) Теодосиќ „потпиша“ за Звезда

(ФОТО) Теодосиќ „потпиша“ за Звезда

сподели

Најголемиот сон на навивачите на шампионот на АБА лигата е да го видат капитенот на српската репрезентација во „црвено-белиот“ дрес.

За да ги разбудат духовите дури направија монтажа со Милош Теодосиќ, насликан на ѕидот на Калемегдан со дрес на Звезда и порака: ПОТПИША!

Можеби ќе им се исполни големата желба, има време до почетокот на новата сезона, речиси три месеци.