ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Супер-тим во Охрид!?

Супер-тим во Охрид!?

сподели

Амбициозниот план на раководството на македонскиот прволигаш изгледа дека полека се остварува.

На Википедија излезе список на кошаркари кои во моментов се членови на АВ Охрид. Може да се забележи дека има тројца довчерашни членови на Блокотехна, клуб кој се фузираше со Кожув по завршувањето на сезоната.

Wikipedia

Освен Данило Мијатовиќ, тука се уште Марјан Младеновиќ и повратникот во АВ Охрид, Војче Лефкоски.

Засилувања се и двајцата досегашни кошаркари на Куманово, Адем Мекиќ и Игор Пенов. Сето ова е неофицијално.