ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Столе се враќа на Пиринеите

Столе се враќа на Пиринеите

сподели

Новата средина во која ќе настапува макеоднскиот репрезентативец е екипата на ХЛА Аликанте, која е дел од второлигашката конкуренција во актуелно најразвиената кошаркарска земја во Европа.

Стојан Ѓуроски потпиша договор за една сезона, а во шпанската кошарка играше во Хуеска и Мелија, исто така клубови од втората лига на оваа земја.