ПОЧЕТНА СП 2019 ФОТО НА ДЕНОТ: Србите уште мислат дека ја победиле Аргентина!

ФОТО НА ДЕНОТ: Србите уште мислат дека ја победиле Аргентина!

сподели
FIBA

Иако беше еден од најголемите фаворити за титулата, Србија не успеа да ја помине четвртфиналната пречка и ќе се бори за пласман од петтото до осмото место на Светското првенство во Кина.

Загуби од Аргентина која го очекува подобриот од мечот меѓу САД и Франција, но зборот пораз очигледно на постои кај националниот телевизиски сервис на нашиот северен сосед.

На графичкиот приказ РТС објави дека Србија победила со 97:87 иако во реалноста конечниот исход беше во корист на Аргентина.