ПОЧЕТНА Некатегоризирана Србите без Јокиќ, ги победија Јанис и Грците

Србите без Јокиќ, ги победија Јанис и Грците

сподели

Најголемата ѕвезда беше испратена во Белград порано од останатиот дел од екипата, која го одигра финалето на Акрополис Куп во Грција, победувајќи го домаќинот со 85:80 (19:17, 19:14, 19:21, 15:20, 8:13) по дополнителните минути.

Ова беше и 6-та победа за српската селекција во овие подготовки за СП, што се игра од 31-ви август до 15-ти септември. Јокиќ замина за Белград во договор со селекторот, а лидерската улога ја презеде Богдан Богдановиќ.