ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Срби ли се, Глобтротерс ли се…

(ВИДЕО) Срби ли се, Глобтротерс ли се…

сподели

Големата разлика во квалитет му овозможи на европскиот и светски вицешампион да си поигрува со репрезентацијата на Ангола на стартот од Мундобаскетот.

Победи со 46 поени разлика, а ги воодушеви присутните на мечот со дел од своите атрактивни акции.

Една од нив почна Богдановиќ, Јокиќ атрактивно го проигра Марјановиќ, а центарот на српската репрезентација заби во обрачот.