ПОЧЕТНА ЕВРОПА Спанулис повторно го боцна Панатинаикос

Спанулис повторно го боцна Панатинаикос

сподели

На денот кога (2010) премина во редовите на лутиот и крвен непријател, грчкиот виртуоз потпиша верност на уште една година со Олимпијакос. По се изгледа, Кил Бил (37, 193) ќе ја заврши кариерата во Пиреја.

Спанулис трипати беше европски шампион, еднаш со Панатинаикос и двапати со Олимпијакос и Перо Антиќ, а воедно на сите три завршни Евролига фајнал-фор турнири беше прогласуван за најкорисен (МВП) кошаркар.