ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Шоуто на Ѓуроски…

(ВИДЕО) Шоуто на Ѓуроски…

сподели
фото: Evreux

Единствениот Македонец во француската кошарка оваа сезона одигра одличен натпревар во тамошната Втора лига.

За 33 минути постигна 26 поени и 13 скока и беше убедливо најдобар играч на Евре во дуелот со Поатие. Нашиот крилен играч го имаше на секој дел од теренот, исклучително расположен во напад, постигнувајќи шест тројки од осум шута.