ПОЧЕТНА Евролига ШОК: Кузмиќ во кома, тешка сообраќајка

ШОК: Кузмиќ во кома, тешка сообраќајка

сподели
FIBA

Центарот на Црвена звезда имал тешка сообраќајна несреќа со неговиот автомобил, се наоѓа во кома.

Огњен Кузмиќ доживеал директен судар со друго возило на магистрален пат кај Бања Лука, двете се смачкани, а поради деликатните повреди на главата и градниот кош со хеликоптер е пренесен во главниот град на Србија.

Летово, по тешката повреда на коленото и долгата пауза минатата сезона, реши да се врати од Реал во Белград.