ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Снуп Дог: Дончиќ најдобар 20 годишник? Не ме за****aj

(ВИДЕО) Снуп Дог: Дончиќ најдобар 20 годишник? Не ме за****aj

сподели
timesofisrael.com

Американскиот рапер, писател и продуцент Снуп Дог, кој е голем фан на Лејкерс објави видео на Твитер во кое не се согласува со пишувањата на светските медиуми за Лука Дончиќ дека е најдобриот 20 годишник кој заиграл во НБА лигата.

„Не е најдобриот 20 годишник кој заиграл во НБА. Немојте да не ги почитувате Мозес Мелоун, Коби Брајант, Леброн Џејмс, Кевин Гарнет… најдобриот 20 годишник, можеби во Европа, но не во Америка“ – додаде Снуп Дог меѓу другото

Но, фактите говорат спротивно.

Дончиќ има подобар просек на постигнати поени, асистенции и скокови од сите играчи кои ги наведе контроверзниот Американец.