ПОЧЕТНА СВЕТ Смит се враќа во НБА, право во Лејкерс?

Смит се враќа во НБА, право во Лејкерс?

сподели
cleveland.com

Иако не играл професионална кошарка од ноември 2018-та година, ветеранот е прв кандидат да го замени Ејвори Бредли, кој најави дека нема да ја продолжи сезоната која беше прекината поради коронавирусот, од семејни причини.

Организаторот на играта на Лејкерс, ја избра опцијата да не ја доигра сезоната што ќе финишира во Орландо, а првиот оперативец Роб Пелинка веднаш стапил во контакт со менаџерот на СМит, Пол Рич кој воедно е менаџер на Леброн Џејмс.