ПОЧЕТНА ЕВРОПА Шилдс го заштити Месина

Шилдс го заштити Месина

сподели
euroleague.net

Американскиот интернационалец му ја спаси душата на својот тренер, со тројка во последните секунди од драматичниот меч кај Баерн, за триумф на Олимпија Милано со 79:81 по продолжението во Минхен.

Највисоката предност за една од екипите беше 5 поени, што покажува колку се беше неизвесно. Дилејни беше најдобар стрелец кај гостите со 17 поени и 8 асистенции. Кај домашните, Болдвин имаше 18 поени.