ПОЧЕТНА СВЕТ (ФОТО) Шут за три поени или датуми за одмор

(ФОТО) Шут за три поени или датуми за одмор

сподели
presspass.blog

Хјустон се наоѓа во резултатска криза со четири порази во низа, од Мемфис, Портланд, Лејкерс и Оклахома со што тимот тоне на Западот. Рокетс сега се наоѓаат на шестата позиција на табелата со скор 26/16, а еден од виновниците за тоа е Џејмс Харден кој во последните шест натпревари шутира со 34% реализација од поле, односно 27% за три поени.

„Брадата“ е препознатлив по своето шутирање за три поени, без разлика дали е тоа добро или не. Експлозивниот плејмејкер работи на враќање на својата форма, а во препознатливото светло може да го видиме веќе на следниот натпревар, против Денвер на домашен терен.