ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Се шпекулираше дека ќе си замине, а тој станува лидер на...

(ВИДЕО) Се шпекулираше дека ќе си замине, а тој станува лидер на тимот

сподели
@Joventut

Нашиот репрезентативен плејмејкер, полека ја презема улогата на прва виолина во организацијата на играта на Хувентуд, каде израсна од најмладите категории.

На мечот со Андора, во победата 89:87, Ненад Димитријевиќ постигна 12 поени, на кои додаде седум асистенции и три скока, за 28 минути поминати на паркетот.

Еден од клучните моменти за тирумфот беше ово потег на македонскиот интернационалец, чија екипа има 3 победи на првите 4 меча во АЦБ лигата.