ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Шампионот се препоти во Гевгелија

Шампионот се препоти во Гевгелија

сподели
фото: Spars/Merjem Berbic

Кожув ќе биде еден од кандидатите за висок пласман оваа сезона, без разлика што доживеа пораз во првото коло. МЗТ Скопје славеше во Гевгелија со 76:78, но лесно можеше да се случи бодовите да останат во „26-ти април“.

kfsm.mk

Нуни Омот го предводеше МЗТ Скопје според ефикасноста, постигна 18 поени, два повеќе од Бојан Крстевски. Во тимот на Кожув, Пејн беше прв стрелец со 16 поени, а Караџовски, Трајковски и Стајиќ имаа двоцифрен ефект.