ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Шампионот нокаутиран во Јасмин

Шампионот нокаутиран во Јасмин

сподели
фото: Томе Галактикос Арсов

Дуелот на два од клубовите што ја почувствувале поедничката еуфорија на крајот на една сезона, заврши со триумф на некогаш неприкосновената екипа во нашата кошарка, а денес тим констриуран во обид за препород за големи дострели.

kfsm.mk

Еуро Никел славеше против МЗТ Скопје со 92:78, со 27 поени на Каплановиќ кој беше најдобриот поединец на мечот, но целата екипа од Кавадарци беше екстра мотивирана во битката со владетелот во македонската кошарка последнава деценија.