ПОЧЕТНА СВЕТ Шампионот не се предава, до крај!

Шампионот не се предава, до крај!

сподели

Рапторс ги совладаа Селтикс со 122:125 по две продолженија, по што ќе се одигра и последниот меч во источното полуфинале. Скорот е 3:3, седмиот натпревар ќе решава кој ќе се соочи со Мајами, за титулата во конференцијата.

Лаури имаше 33 поени во 53 диграни минути за Торонто, Пауел постигна 23, ВанФлит регистрира 21 поен, Ануоби имаше 13 со 13 скока. Кај поразените, Браун постигна 31 поен со 16 скока, Тејтум имаше 29 со 14 асистенции и 9 скока.