ПОЧЕТНА ЕВРОПА Шампионот ја продолжи брканицата со Барса

Шампионот ја продолжи брканицата со Барса

сподели
euroleague.net

Една екстра четвртина и беше доволна на ЦСКА да дојде до петтата победа сезонава во Евролигата. И во првото полувреме имаше резултатска контрола, но победата ја запечати во третиот период кој и припадна со 8:22.

На крајот славеше со 66:82 и го презеде врвот поради подобрата кош-разлика со Барселона која, исто така, има биланс 4/4. Мајк Џејмс со 22 поена беше најефикасен, Хилард додаде 21, а кај Алба тројца кошаркари постинаа по 11.