ПОЧЕТНА Некатегоризирана Само повреда може да ме спречи да играм за репрезентацијата!!!

Само повреда може да ме спречи да играм за репрезентацијата!!!

сподели
twitter

Бекот на Голден Стејт Вориорс најави дека со сигурност ќе учествува во акцијата на неговата земја, на следните Летни Олимписки Игри што ќе се играат во Токио, исто како и неколку други негови ѕвездени колеги.

„Тоа е планот, не сакам да прејудицирам, но не дај Боже само повреда може да ме спречи во мојот план.

twitter

Сум бил во два шампионски ростера на СП, но никогаш на ЛОИ. Сакам да го искусам и тоа искуство.“

Американците го освоија 7-то место на СП што се одржуваше во Кина и како една од двете најдобри (зонски) американски селекции, заедно со вицепрвакот Аргентина, обезбедија виза за Јапонија, следната година.