ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ШАЛЕВ: Одбрана и тимска игра!

ШАЛЕВ: Одбрана и тимска игра!

сподели

Најтрофејната екипа во македонската кошарка, не си помина добро во Кисела Вода. Загуби од дебитантот во премиерната конкуренција, што воедно беше прва победа за Академија ФМП:

„Игравме против поквалитетна екипа, одбраната и тимската игра ни донесоа победа. Секоја чест на сите поединци од  екипата, покажавме дека можеме да играме и против поквалитетни екипи и одеме напред, следното коло не чека тешко гостување кај МЗТ.“ – ни изјави центарот на победникот, Мартин Шалев.