ПОЧЕТНА СВЕТ Рекордна ноќ за Инграм

Рекордна ноќ за Инграм

сподели
фото: NO Pelicans

Ѕвездата на Пеликанс постигна лично најдобро остварување од 49 поени во триумфот против Јута со 138:132, по дополнтелните минути, за крај на серијата од 10 победи на Џез. Брендон Инграм броеше до 49.

Јанис Адетокумнбо имаше 32 поена, 8 помалку од Кемба Вокер, но Милвоки славеше против Бостон со 128:123 во источната пресметка за врвот на табелата. Бакс се тимот со најдобар скор во лигата, имаат 32 победи и 6 порази.

ESPN

Каваи Ленард ги предводеше Клиперс со 32 поена, во победата против Орландо со 122:95. Црногорскиот интернационалец Никола Вучевиќ, имаше 22 поена за поразената екипа.